وزارت دفاع آمریکا سه شرکت را برای توسعه موشک‌های امنیتی ملی برگزید

وزارت دفاع آمریکا سه شرکت را برای توسعه موشک‌های امنیتی ملی برگزید

نیروی هوایی ایالات متحده اعلام کرد که سه شرکت هوافضایی برنده‌ی قراردادهای (در مجموع به ارزش ۲ میلیارد دلار) برای توسعه‌ی موشک‌هایی شدند که ماهواره‌های امنیت ملی را به فضا پرتاب خواهند کرد. این سه شرکت،اتحادیه مشترک پرتاب، نورثروپ گرومن و بلو اوریجین هستند. در این فهرست، نام اسپیس ایکس دیده نمی‌شود؛ شرکتی که قرارداد پرتاب‌های فعلی وزارت دفاع ایالات متحده را برعهده دارد.

این قراردادها بخشی از «برنامه سرویس‌های پرتاب (Launch Service Agreement)» وزارت دفاع ایالات متحده هستند. هدف این برنامه کمک به توسعه‌ی موشک‌های تجاری و حصول اطمینان از دسترسی مداوم فضایی دولت ایالات متحده برای محموله‌های امنیت ملی خود است. وزارت دفاع می‌گوید که در نهایت، دو شرکت را به‌عنوان پیمانکاران رسمی دولت ایالات متحده انتخاب خواهد کرد که پرتاب‌های آن از سال ۲۰۲۰ آغاز می‌شود.

اتحادیه‌ی مشترک پرتاب از سال ۲۰۲۴، مبلغ ۹۶۷ میلیون دلاری را برای توسعه‌ی موشک جدید خود، ولکان (Vulcan) دریافت می‌کند که بر اساس توان‌ موشک‌های فعلی این شرکت، اتلس ۵ (Atlas V)و دلتا ۴ (Delta IV)ساخته می‌شود. نورثروپ گرومن نیز، کمک ۷۹۱٫۶ میلیون دلاری را برای ساخت سیستم پرتاب اومگاای (OmegA) دریافت می‌کند. بلو اوریجین نیز برای کمک به توسعه موشک جدید خود،  نیو گلن (New Glenn)ملبغ ۵۰۰ میلیون دلار دریافت خواهد کرد.

سیستم پرتاب اومگاای (OmegA) رندر هنری از سیستم پرتاب اومگاای (OmegA) شرکت نورثروپ گرومن

نیو گلن، یک موشک مداری قابل استفاده مجدد است که به مانند موشک‌های فالکون ۹ اسپیس ایکس، قادر به بازگشت مجدد به زمین و فرود خواهد بود. هر شرکت ۱۰۹ میلیون دلار پاداش خود را برای سال مالی ۲۰۱۸ دریافت خواهد کرد. بلو اوریجین اعلام کرد که با این پول، می‌خواهد برای موشک نیو گلن، یک سکوی پرتاب جدید خارج از پایگاه نیروی هوایی وندنبرگ در کالیفرنیا بسازد.

اسپیس‌ایکس با موفقیت موشک فالکون 9 را همراه با دو ماهواره به فضا پرتاب کرد
مشاهده

بلو اوریجین همچنین قصد دارد که موشک جدید خود را از مجتمع پرتاب سابق ناسا در پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال در فلوریدا موسوم به مجتمع پرتاب ۳۹ پرتاب کند. اما اکنون این شرکت، دو سکوی پرتاب در اختیار دارد که می‌تواند موشک‌های خود را از آنجا نیز پرتاب کند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

افزایش بازدید ، بهبود رتبه سایت و ...

 

خرید پنل اس ام اس، قدرتمندترین سامانه پیام کوتاه خاورمیانه

دیدگاهتان را بنویسید