افزایش بی‌سابقه قیمت وسایل و تجهیزات کمک توانبخشی معلولان

جمعی از سمن‌ها و تشکل‌های حوزه معلولیت طی نامه‌ای به نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه درخواست تخصیص اعتبارات ویژه سال ۹۷ سازمان بهزیستی و اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در سال ۹۸ را مطرح کردند.

جمعی از سمن‌ها و تشکل‌های حوزه معلولیت طی نامه‌ای به نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه درخواست تخصیص اعتبارات ویژه سال 97 سازمان بهزیستی و اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در سال 98 را مطرح کردند.

در این نامه آمده است:

به نام خدا

جناب آقای دکتر نوبخت

ریاست سازمان برنامه و بودجه

با اهداء سلام و احترام، همان‌طور که استحضار دارید به‌دلیل افزایش نرخ ارز و ناملایمات اقتصادی اخیر و افزایش سرسام‌آور قیمت اجناس، تاثیر منفی فراوانی بر روی زندگی افراد طبقات پایین جامعه گذاشته که افراد دارای معلولیت از این مقوله مستثنی نیستند، به‌خصوص با افزایش بی‌سابقه قیمت وسایل و تجهیزات کمک توانبخشی و لوازم مصرفی بهداشتی که از ضروریات افراد دارای معلولیت و به ویژه افراد ضایعه نخاعی که از مهمترین ضروریات زندگی آنان را بشمار می‌آیند.

سازمان بهزیستی که متولی تامین این اقلام است به شدت با کمبود اعتبار مواجه شده و توزیع اعتبارات موجود در بین مددجویان سهم هر یک از آنان را به شدت کاهش داده و به کمتر از یک سوم رقم سهم قبلی تقلیل پیدا کرده است در حالی که در چنین شرایطی می‌بایست سهم قبلی حداقل به دوبرابر افزایش می‌یافت.

سمن‌ها و تشکل‌های حوزه معلولان استدعا دارند نسبت به موارد زیر دستور اقدام عاجل صادر فرمائید که بسیار حیاتی است:

1. تخصیص کامل اعتبارات سازمان بهزیستی کشور از بودجه 1397

2. تخصیص اعتبار ویژه در سال 1397 برای پوشش هزینه‌ها و مصارف حیاتی سازمان در باب مایحتاج ذکر شده معلولان

3. عنایت ویژه در خصوص پیش‌بینی کل اعتبارات لازم برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان توسط دستگاه‌های مسئول در سال 1398 با توجه به نیازمندیهای پیش‌بینی شده در قانون با لحاظ نرخ تورم.

پیشاپیش از حسن نظر و دستور مساعد حضرت‌عالی سپاسگزار است (کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت-جامعه معلولین ایران-انجمن معلولان ضایعه نخاعی استان تهران-مرکز حمایت از معلولین ضایعات نخاعی ایران-موسسه توان گستران برنا-کلینیک مددکاری اجتماعی ایمان-موسسه رفاه نابینایان سقز-موسسه نابینایان بصیر استان آذربایجان‌شرقی-کانون سازمانهای مردم نهاد معلولان استان لرستان-کانون معلولین توانا-موسسه محام-موسسه میتا-کانون سازمانهای مردم نهاد معلولان استان لرستان-موسسه پیام آوران ساحل امید-انجمن مهرمعلولین چرام).

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *