هفته FATF با دستور کار ایران آغاز می‌شود

اعضای گروه ویژه اقدام مالی از روز یکشنبه با یک فهرست کار گردهم می‌آیند که از جمله موارد این فهرست ارزیابی میزان پیشرفت ایران در تحقق برنامه اجرایی توافق شده بین دو طرف است.

اعضای گروه ویژه اقدام مالی از روز یکشنبه با یک فهرست کار گردهم می‌آیند. از جمله موارد این فهرست ارزیابی میزان پیشرفت ایران در تحقق برنامه اجرایی توافق شده بین دو طرف است.

هشتصد مقام نمایندگی از 204 حوزه قضایی، صندوق بین‌المللی پول ، سازمان ملل ، بانک جهانی و… برای هفته FATF به پاریس می آیند تا در سازمان توسعه و همکاری های اقتصادی گرد هم آیند.

وب سایت گروه FATF اعلام کرد که طی این 6 روز، اعضا درباره مسائل مهم از جمله حفاظت از درستی سیستم مالی و ایمنی و امنیت جهانی بحث می کنند.

هدف این گروه اجرای موثر اقدامات قانونی و عملیاتی در موارد مرتبط با مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم و سایر تهدیداتی است که اعتماد به نظام مالی بین المللی را از بین میبرد.

FATF از سال 2008 ایران را در لیست پر ریسک ترین کشورهای جهان برای سرمایه‌گذاری قرار داده و طی بیانیه های متعدد کشورهای عضو را به قطع رابطه پولی و بانکی با ایران فراخوانده است.

این گروه مالی وعده داده در صورت اجرای برنامه اقدام از سوی ایران، این کشور را از فهرست کشورهای پرریسک خارج خواهد کرد.

قاسمی: توجیه آمریکا درباره بستن کنسولگری خود در بصره مردود است
بررسی
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید