ابزاری برای رنگی کردن عکس‌های قدیمی بدون نیاز به فتوشاپ

به‌طورمعمول اگر قصد داشته باشید عکس‌های قدیمی سیاه‌وسفید خود را به عکس‌های رنگی تبدیل کنید باید به دنبال یک فرد خبره در زمینه‌ی ویرایش عکس با فتوشاپ بگردید. آن فرد هم مجبور خواهد بود با دقت و زحمت فراوان جزئیات عکس را رنگ‌آمیزی کند و ساعت‌ها وقت بگذارد تا هر بخش تصویر به رنگ اصلی آن در واقعیت نزدیک شود. ولی دنیای جدید پر از تحول است. یک الگوریتم کامپیوتری روی اینترنت وجود دارد که می‌تواند به رایگان عکس‌های سیاه‌وسفید شما را در عرض چند ثانیه به عکس رنگی تبدیل کند. این ابزار طبق گفته‌ی سازندگانش حاصل یک الگوریتم یادگیری ماشینی است. البته افرادی که در ساخت آن مشارکت داشته‌اند، جزئیات چندان زیادی را در مورد نحوه‌ی دقیق کار کردن آن فاش نکرده‌اند. البته به نظر می‌رسد این ابزار بهترین عملکرد را زمانی خواهد داشت که بتوان اشیای مادی، آسمان و انسان‌های موجود در عکس را به‌خوبی از هم تفکیک کرد.

۰۱ - تبدیل عکس سیاه و سفید به عکس رنگی

۰۲ - تبدیل عکس سیاه و سفید به عکس رنگی

ظاهرا این ابزار تمایل دارد بیشتر با پالتی از رنگ‌های آبی و قهوه‌ای سپیا (Sepia) کار کند که البته در مواردی که خوب جواب دهد نتایج واقعا شگفت‌انگیزی تولید می‌کند. عکس‌های پایین نمونه‌ی دیگری از عکس سیاه‌وسفید را نشان می‌دهد که به شکلی نسبتا مناسب تبدیل به عکس رنگی شده است.

ولی در مواردی که الگوریتم نتواند سوژه‌های موجود در صحنه را به‌خوبی از یکدیگر تمیز دهد دچار مشکل خواهد شد. در نتیجه برخی از عکس‌ها به‌طور کامل به رنگ سپیا درمی‌آیند.

۰۵ - تبدیل عکس سیاه و سفید به عکس رنگی

 

بااین‌حال هرگاه نتیجه‌ی کار به‌اندازه‌ی کافی خوب باشد قطعا شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

 

۰۹ - تبدیل عکس سیاه و سفید به عکس رنگی

 

پنجمین نمونه کار شرکتی ما
بررسی کنید

اگر کنجکاو شده‌اید شما هم می‌توانید این ابزار را با مراجعه به سایت Algorithmia امتحان کنید. کافی است آدرس URL یک عکس سیاه‌وسفید را در کادر مخصوص وارد کرده و دکمه‌ی Colorize it را بزنید. یا در صورت تمایل می‌توانید عکس سیاه‌وسفید را با زدن دکمه‌ی Upload Photo‌ از بین عکس‌های خودتان انتخاب و آپلود کنید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید