نگاه نمایشی به شورای فرهنگ عمومی کردستان اصلاح شود

حجت‌الاسلام مهدی حیدری‌کبیر امشب در نودویکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که در دفتر نماینده ولی فقیه در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: بنده معتقدم یکی از موانع مدنظر در حوزه‌های مختلف، موضوع آسیب‌شناسی است.

وی با اشاره به برگزاری نود و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی در کردستان گفت: بعد از نود جلسه، بررسی موثرنبودن و نقاط ضعف این شورا ضروری است.

معاون فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور تصریح کرد:‌ استان کردستان یکی از سرمایه‌دارترین استان‌های ایران است که البته این سرمایه، معادن طلا، ذخایر و زمین‌های حاصلخیز نیست بلکه مهم‌ترین سرمایه موجود، سرمایه اجتماعی و فرهنگ مردم این خطه از سرزمین است.

وی با طرح سؤالی از اعضای شورای شهر حاضر در جلسه گفت: آیا واقعاً از فضای فرهنگ عمومی جامعه راضی هستیم؟؛‌ آیا فضای فرهنگ عمومی جامعه ما فرهنگ مطلوب است و اگر نیست چرا و در این نقطه انجام آسیب‌شناسی مشخص می‌شود.

حجت‌الاسلام حیدری‌کبیر افزود: در این شرایط نباید دنبال مقصر بگردیم بلکه باید در دو سطح نظر و عمل حرکت کنیم.

وی اظهار کرد: باید در سطح نظر نگاه به شورای فرهنگ عمومی از یک نگاه نمایشی و نشستی به نگاه بهره‌وری تغییر پیدا کند یعنی اینکه خروجی‌ها مشخص و مصوبات اجرایی شود چراکه سؤال اینجاست چند مصوبه از نود جلسه قبلی عملی شده است.

معاون فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: تا زمانیکه نگاه به شورای فرهنگ عمومی نگاهی نمایشی باشد، نه 90 جلسه، بلکه 900 جلسه هم همانند اکنون بی‌نتیجه خواهد بود، بنابراین باید نگاه‌ها تغییر کند.

حجت‌الاسلام حیدری‌کبیر تاکید کرد: باید برای هر نشست یک سطح لازم مد نظر قرار گیرد و نظرات اعضای شورا و موضوعات ابتدا در کمیسیون‌های تخصصی بررسی، چکش‌کاری و تأیید و سپس در شورای فرهنگ عمومی مطرح شود

«گرانی کاغذ» بازار فروش کتاب را کساد کرده است
بررسی کنید
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید