صالحی: ایران هوشیار ضرری از مکر آمریکا نمی‌بیند/ پیشبرد سیاست خارجی ایران در نهایت عقلانیت

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان این‌که جمهوری اسلامی ایران در نهایت عقلانیت سیاست خارجی خود را پیش برده است،‌ گفت: ایران تا امروز دست برتر در مقابل امریکا را در اختیار دارد.

علی‌اکبر صالحی در آیین افتتاح و رونمایی از 6 پروژه مرکز کنترل فضای کشور، اظهار کرد: با توجه به محدودیت‌ها چنین موفقت‌هایی کسب شده که جای تقدیر دارد.

وی تصریح کرد: اشاره شد حدود 2000 میلیارد تومان در بخش‌های تجهیزاتی، تاسیساتی، ساختمان و خدماتی فرودگاه‌های کشور سرمایه‌گذاری شده است.  در سفرها تاسف می‌خوردیم که چرا شرایط ایران به عنوان کشور دیرینه، تمدن ساز و اندیشه 1رور در برخی امور این‌گونه عقب باشیم ان هم نسبت به کشورهای جدیدالتاسیس.

وی افزود: قدم‌هایی برداشته شده و برجام خیلی موثر بوده در تامین تجهیزات و جلب همکاری‌های بین المللی. خوشحالیم برجام حداقل در این حوزه زمینه خدمات را فراهم کند.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: سئوال است که چرا دولت آمریکا رفتار این‌گونه ای در پیش گرفته و اشفتگی سیاسی در داخل و خارج امریکا را باعث شده است. یکی از دلایل این است که در آمریکا  نحله فکری متعددی است، یکی از آنها کسینجر است وی گفته وقت آن است که آمریا حیای سیاسی خودش را کنار بگذارد و یکجانبه عمل کند. معتقدند اگر آمریکا فشار بیاورد کسی نمی‌تواند مقاومت کند حتی اتحادیه اروپا.

صالحی با بیان این‌که در یک چالش جدی با آمریکا هستیم به آیه‌ای از قرآن اشاره و اظهار کرد:‌ خداوند متعال در قرآن می‌فرمایند: “اگر به شما نفعی برسد، آنها ناراحت می‌شوند… اگر صبرو مقاومت کنید، مکر آنها ضرری به شما نمی‌رساند. خداوند به همه چه که آنها توطئه چینی می‌کنند، آگاه است.” تکلیف روشن است فکر نکنیم که آمریکایی‌ها دوستان ما هستند.

نامه هشدار دانشجویان به شورای شهر؛ کارنامه آخوندی مردود و تهی است
بررسی کنید

وی ادامه داد: تا به امروز همانگونه شاهد بودید در سفر رئیس‌جمهوری به نیویورک داشت. هیچگاه در این چالشی که یک طرف آن غولی به نام آمریکا بوده و یک طرف ایران، هیچگاه ایران در مجامع بین‌المللی اینقدر مورد توجه نبود و آمریکا در این حد منزوی.

وی تاکید کرد:‌طرف مقابل همه چیز را زیرپا می‌گذارد. از این رو باید خیلی هوشیار باشیم تا مکر آنها ضرری به ما نرساند. خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران نشان داده که در نهایت عقلانیت سیاست خارجی خودش را پیش برده و تا امروز هم دست برتر را در اختیار دارد.

رئیس سازمان انرژی اتمی در ادامه با بیان این‌که در مسائل انرژی هسته‌ای مسائل ایمنی در حد اعلی در نظر گرفته می‌شود،‌اظهار کرد: ما امین مردم در این حوزه هستیم و مردم به اعتبار اعتمادی که به ما کرده‌اند خودشان را در مقابل چنین صنعتی ایمن می‌بینند و ارامش دارند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

  • خانه
  • اخبار
  • اقتصادی
  • صالحی: ایران هوشیار ضرری از مکر آمریکا نمی‌بیند/ پیشبرد سیاست خارجی ایران در نهایت عقلانیت