چگونه جذاب ترین هارمونی رنگ برای ست لباس بنفش را داشته باشیم؟

جذاب ترین هارمونی رنگ برای ست لباس بنفش: روان شناسان معتقدند که انتخاب هر یک از رنگ‌ها برای پوشش پاییزی می‌تواند نشان‌دهنده یکی از ویژگی‌های برجسته شما باشد. از طرف دیگر رنگ‌هایی هستند که در فصل پاییز و با لباس‌های پاییزی زیبایی بیشتری دارند.اگر این رنگ‌ها را بشناسیم می‌توانیم زیباتر لباس بپوشیم. جالب است بدانید رنگ فصل ، طبق رنگ پوست، مو و چشم تعیین می‌شود. دانستن رنگی که در هر فصل مناسب شما است می‌تواند کمک بزرگی در خرید لباس خصوصا مانتو یا پالتو بکند.
معمولاً کسانی که رنگ پوشش خود را به رنگ طبیعت اطراف در هر فصل نزدیک می‌کنند، به دنبال نوعی جلب توجه و تحسین دیگران هستند.
زیبایی طلبی چنین افرادی زیاد است و به نظر مردم درباره خودشان اهمیت می‌دهند. آنها به دنبال افزایش اعتماد به نفس خودشان هم هستند و تطابق با محیط را یکی از راه‌های آن می‌دانند.

بنفش از ترکیب آبی و قرمز بدست می آید و اگر شما تمایل دارید پوشش و ظاهری متفاوت و خاص داشته باشید بهتر است از جذاب ترین هارمونی رنگ یعنی ست رنگ بنفش در مهمانی ها و مجالس و مکان های مختلف استفاده نمایید.
شاید شما هم مثل سایرین از استفاده رنگ های تند و پر ریسک در استایل لباس پوشیدنتان دوری کنید، اما اگر با اصول و روشهای صحیح ست کردن هر رنگ آگاه باشید حتما بدون ترس از رنگهای بیشتری در کمد لباستان استفاده خواهید کرد.

استفاده از رنگ بنفش برای مانتو یا پالتو به خصوص بنفش تیره، در روزهای پاییزی نشان دهنده ی اعتماد به نفس بالا و داشتن قدرت تصمیم گیری در فردی است که این رنگ را برای پوشش خود انتخاب کرده است. بنفش تیره از محکم ترین و پایدارترین رنگ هاست و حس اقتدار زیادی به افراد می دهد.

 مانتو بنفش

 

اصول ست کردن رنگ بنفش:

جذاب ترین هارمونی رنگ برای علافمندان به رنگ بنفش ، احتمالا شما هم یکی از همین افراد هستید و دوست دارید بدانید رنگ بنفش با چه رنگی هارمونی دارد، زن و مرد هم ندارد این موضوع را می شود در نوع لباس پوشیدن مردم نیز به وضوح مشاهده کرد. بنفش رنگی دلپذیر و دعوت کننده و در عین حال رازآلود است.

نکاتی برای پوشیدن لباس های گلدار زنانه
بررسی

مانند بیشتر رنگ های ثانویه، بنفش از ترکیب رنگ های قرمز و آبی بوجود می آید و هویت مخصوص به خود را دارد. در نتیجه بنفش هم از سکون و آرامش رنگ آبی بهره می برد و هم از انرژی و جذابیت رنگ قرمز. بنفش نشان از شکوه، خلاقیت، قدرت و جادو دارد.

تعریف موسسه پنتون از رنگ سال 2018 بود( Ultra Violet ) :(اسرارآمیز، پیچیده و برآمده از عمق کهکشان ها … راهی برای کشف آنچه ورای ما هست ؛ سمبلی از گستره شبهای بی انتها که به ما جرات قدم گذاشتن به راههای جدید می دهد.)
معمولا رنگ بنفش به عنوان رنگ سلطنتی و لاکچری در گوشه گوشه ی قصر پادشاهان و فاتحان تا لباس ملکه الیزابت یا کیت میدلتون به چشم میخورد. بدانید و آگاه باشید که رنگ بنفش یکی از خاص ترین رنگها میباشد و از گذشته ی دور رنگ بنفش را به عنوان رنگ معنویت و عوالم بالا میشناختند.یکی از اساسی‌ترین اصول ست کردن لباس ها، استفاده از رنگ‌های مکمل است. قرمز و سبز، بنفش و زرد ،آبی و نارنجی رنگ‌های مکمل یکدیگر هستند و بهترین ترکیب را با یکدیگر می‌سازند. در چرخه رنگ‌ها هر جفت از این رنگ‌ها رو به روی هم قرار می‌گیرند.
پس حتما این مطلب را تا انتها دنبال کنید و تمام رنگهای متناسب با بنفش و کلیه روشهای پوشیدن رنگ بنفش را بشناسید و از این به بعد با ترکیب رنگ بنفش استایلهای بهاری و پاییزی مناسب فصل بسازید و خلاقیت خودتان را در طرز لباس پوشیدنتان نیز آشکار کنید.

رنگ مناسب پاییز
رنگ مناسب پاییز

شناخت رنگ‌ها:

جذاب ترین هارمونی رنگ را چطور ایجاد کنیم .برای اینکه ست لباس مناسبی طراحی کنید حتما باید شناخت هر چند کوتاهی از دنیای رنگ ها داشته باشید.

1. رنگ‌های اصلی، ثانویه و دسته سوم

رنگ‌های اصلی یا بنیادین: رنگ‌های قرمز، زرد و آبی سه رنگ اصلی هستند. با ترکیب هیچ دو رنگی نمی‌توان رنگ‌های اصلی را بازتولید کرد. سایر رنگ‌ها از ترکیب این سه رنگ حاصل می‌شوند.
ر نگ‌های فرعی یا ثانویه: رنگ‌های ثانویه از ترکیب رنگ‌های اولیه به وجود می‌آیند. برای مثال از ترکیب زرد و قرمز رنگ نارنجی، از ترکیب آبی و قرمز رنگ بنفش و از ترکیب زرد و آبی رنگ سبز تولید می‌شود.
رنگ‌های ثالته یا دسته سوم: از ترکیب رنگ‌های اصلی و رنگ‌های ثانویه، رنگ‌های دسته سوم ایجاد می‌شوند. با ادغام این رنگ‌ها نیز رنگ‌های دیگری مانند نعنایی یا مرجانی به وجود می‌آیند.

پنج قانون طلایی برای ترکیب رنگ‌ها در لباس
بررسی
جذاب ترین هارمونی لباس پاییزی
جذاب ترین هارمونی لباس پاییزی

۲. رنگ‌های گرم، سرد و خنثی

رنگ‌های گرم : رنگ‌هایی نظیر رنگ‌های قرمز، نارنجی، زرد، قهوه‌ای و … رنگ گرم محسوب می‌شوند. استفاده از این رنگ‌ها برای لباس بباعث لاغرتر دیده شدن افراد می‌شود.
رنگ‌های سرد: رنگ‌های سرد شامل آبی، بنفش، سبز و … می‌شوند. این رنگ‌ها خاصیت آرامش بخشی دارند.
رنگ‌های خنثی: همان طور که از اسم این دسته از رنگ‌ها مشخص است، خنثی هستند. رنگ‌های مشکی، خاکستری، سفید، کرم و … جز این گروه هستند

رنگ‌هایی که با لباس بنفش به خوبی هماهنگ می‌شوند، عبارتند از:
نارنجی ، صورتی، بنفش تیره ، زیتونی، طوسی ، زرد، سفید
مکمل رنگ بنفش رنگ پرانرژی زرد می باشد پس بهتر است قبل از هر رنگ دیگری سراغ ست های بنفش با رنگ زرد برویم که بی شک جزء جذاب ترین هارمونی های رنگ بنفش به حساب می آید. در ترکیب زرد و بنفش همه چیز بسته به انتخاب شماست اینکه چه میزان از کدام رنگ زرد را استفاده کنید سلیقه و سبک شما را میسازد.
شاید یک اکسسوری کوچک یا شاید ست کیف و کفش شما کاملا زرد باشد، پس خوب فکر کنید و ست لباسی را طراحی کنید که دقیقا مطابق با سلیقه شماست.

ست رنگ بنفش با زرد ومشکی
ست رنگ بنفش با زرد ومشکی

اگر رنگ زرد متناسب با سلیقه شما نیست میتوانید از رنگ جایگزین زرد که هم خانواده زرد محسوب میشود استفاده کنید ، یعنی رنگ نارنجی! استفاده از این رنگ بویژه در فصل تابستان بسیار رایج و همه گیر است. با استفاده از توناژهای مختلف نارنجی میتوانید ست لباستان را پرانرژی تر یا محتاطانه تر کنید و بسته به موقعیت و محل استفاده از لباس ترکیب درست را طراحی کنید.

بعد از رنگهای مکمل روش دیگر استفاده از رنگ های تشکیل دهنده رنگ مورد نظر یعنی آبی و قرمز می باشد. اول سراغ رنگ محبوب قرمز میرویم که درکنار رنگ بنفش جذاب ترین هارمونی رنگ را ایجاد میکند ، مشتقات مختلف قرمز در کنار بنفش قابل استفاده هستند پس انقدر امتحان کنید تا رتگ دلخواهتان را بیابید.

دکوراسیون منزلتان را بانردبان تغییردهید
بررسی

رنگ بعدی که میتوان با بنفش ترکیب کرد آبی می باشد ادغام این دو باهم ست لباس شیک و مناسب قرارهای رسمی تر را فراهم میکند معمولا رنگ آبی کاربنی شارپ ترین و پرانرژی ترین طیف آبی برای ترکیب با بنفش میباشد، هرچه رنگ آبی مورد استفاده تیره تر باشد جلوه رسمی تری به لباس شما خواهد داد.

حالا میتوان ترکیب های کم ریسک تری را با رنگ های خنثی و پرکاربردتر مثل خاکستری، کرم و سفید تعریف کرد.رنگ خاکستری یا طوسی شاید پرکاربردترین رنگ خنثی در دنیای مد باشد ، داشتن لباس های مختلف طوسی و خاکستری از باید های هر خانم یا آقای خوش سلیقه میباشد.یکی از جذاب ترین هارمونی های رنگ متعلق به ترکیب بنفش و طوسی میباشد.

 

ست لباس بنفش و طوسی
ست لباس بنفش و طوسی

کرم گستره رنگ روشنی است که از ترکیب هر سه رنگ اصلی (زرد، سرخ، آبی) و سفید به دست می‌آید ولی سفید به سایر رنگ ها غلبه دارد. گسترهٔ کرم شامل رنگ های گرم، خنثی، تا سرد است. نام این رنگ از کرم خوراکی (خامه یا سرشیر) در زبان‌های اروپایی گرفته شده‌ است . استفاده از کرم در کنار رنگ بنفش نقش تعدیل کننده دارد.

ست لباس بنفش و کرم
ست لباس بنفش و کرم

 

رنگ سفید و مشکی بی شک پادشاه و ملکه دنیای مد هستند! پس ترکیب پادشاه و ملکه با هر رنگی قابل توجه خواهد بود اگر هیچ یک از ست های معرفی شده در بالا منطبق با سلیقه شما نبوده ، اصلا جای نگرانی نیست چون هنوز با ترکیب هارمونی رنگ بنفش و سفید،بنفش ومشکی آشنا نشده اید ، مطمئنا این ترکیب برای همه سنین و اغلب موقعیت ها مناسب میباشد.جذاب ترین هارمونی های رنگ در این گروه قرار می گیرد.

هارمونی رنگ بنفش و سفید+جذاب ترین هارمونی

به روش های مختلقی میتوانید از یک رنگ در لباس پوشیدن استفاده کنید ما در بازدید ایده رایج ترین و کاربردی ترین روش ها را معرفی کردیم اما هنوز روش های بسیاری برای ایجاد جذاب ترین هارمونی رنگ بنفش وجود دارد مثل مونوکروم یا تکرنگ یا مکمل جانبی ، ترکیب سه گانه یا مربعی و غیره …

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

افزایش بازدید ، بهبود رتبه سایت و ...

دیدگاهتان را بنویسید