کهکشان جدید CR7؛ الهام گرفته از نام کریستیانو رونالدو

کهکشان جدید CR7؛ الهام گرفته از نام کریستیانو رونالدو

به گزارش رصدخانه‌ی فضایی اروپا، اخیراً گروهی از ستاره‌شناسان، با استفاده از تلسکوپ بسیار بزرگ و پیشرفته‌ی این مجموعه، موفق به کشف یکی از درخشان‌ترین کهکشان‌های جوان جهان شده‌اند. نکته جالب این خبر این است که این محققان در نامگذاری این کهکشان از نام فوق ستاره‌ی پرتغالی باشگاه رئال مادرید الهام گرفته‌اند.

بر اساس مقاله‌‌ای که اخیراً در ژورنال آستروفیزیکال منتشر شده است، کهکشان درخشانی که اخیراً گروهی از ستاره‌شناسان، با استفاده از تلسکوپ بسیار بزرگ و پیشرفته‌ی رصدخانه فضایی اروپا موفق به کشف آن شده‌اند، در بردارنده‌ی اولین نسل ستارگان بوده و دانشمندان معتقدند زمانی که عالم تنها 800 میلیون سال عمر داشته، CR7 وجود داشته است.

چیزی که دانشمندان را بسیار هیجان‌زده کرده این است که این کهکشان سه برابر بیش‌تر از نمونه‌های مشابه پیشین درخشان و نورانی است و می‌توان آنرا درخشان‌ترین کهکشان عالم نامید.

دانشمندان بر این باورند که کهکشان CR7 برای 12.9 میلیارد سال در حال طی سفری شگفت‌انگیز بوده است. اخترشناسان معتقدند این کهکشان بخشی از نسل از دست رفته‌ی ستارگانی است که پس از انفجاری عظیم، نور را به سمت عالم متنقل کرده‌اند. به عبارتی این موضوع، جرقه‌ای جهت آغاز فرآیند ایجاد عناصری بوده که برای زندگی و همچنین سیارات مورد نیاز است. دانشمندان معتقدند این ستاره‌ها، صدها و هزاران بار سنگین‌تر از خورشید هستند. بطور خلاصه، اخترشناسان بر این باورند که نور از طریق این کهکشان به عالم فرستاده شده و همچنین بخشی مهم از شکل‌گیری زندگی و سیارات بوده است.

CR7

دکتر دیوید سبرال از دانشگاه لیسبون پرتغال که سرپرستی تیم اخترشناسان کاشف این کهکشان جدید را بر عهده داشته است، در رابطه با نامگذاری آن می‌گوید:

نام این کهکشان، CR7 نامگذاری شده که مخفف Cosmos Redshift 7 است.

وی اضافه کرده است که نام این کهکشان از نام ستاره‌ی محبوب دنیای فوتبال یعنی کریستیانو رونالدو که با عنوان CR7 شناخته می‌شود نیز الهام گرفته شده است.

یک انفجار گذرای کیهانی دانشمندان را شگفت‌ زده کرد
بررسی

رونالدو که بر اساس آمار جهانی محبوب‌ترین شخصیت شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک و توییتر به شمار می‌آید و سال‌هاست که با نام اختصاری CR7 که مخفف حروف اول نام و نام خانوادگی او و شماره‌‌ی لباسی است که بر تن می‌کند، نزد هواداران خود شناخته‌ می‌شود. وی مدتی است که پوشاک اختصاصی خود را نیز با برند CR7 روانه بازار کرده است.

کریس رونالدو

به اذعان دانشمندان، نام کریستیانو رونالدو که مهمترین عضو کهکشانی‌های رئال مادرید محسوب می‌شود با گره خوردن به نام کهکشان CR7، برای همیشه جاودانه خواهد شد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

افزایش بازدید ، بهبود رتبه سایت و ...

دیدگاهتان را بنویسید