چگونه سحرگاه فردا پدیده‌ نادر ابرماه‌گرفتگی را تماشا کنیم؟

چگونه سحرگاه فردا پدیده‌ نادر ابرماه‌گرفتگی را تماشا کنیم؟

امشب دو پدیده به صورت همزمان رخ داده و صحنه‌ای عجیب را پدید خواهند آورد. این پدیده که ابرماه‌گرفتگی نامیده می‌شود باعث سرخ شدن رنگ ماه خواهد شد که در آن خسوف با ماه افروخته همزمان می‌شود.

ناسا مدت زمان این پدیده را یک ساعت و ۱۱ دقیقه اعلام کرده و وبسایت ناسا نیز این پدیده را از ساعت ۳:۳۰ تا ۷ صبح روز دوشنبه به صورت زنده بر روی وبسایت خود استریم خواهد کرد.

پدیده‌ی سرخ شدن ماه در گذشته یک نشانه‌ی بد و شیطانی قلمداد می‌شد، اما ناسا این اتفاق را کاملا عادی و بدون هیچ ضرری می‌داند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پدیده ابرماه ‌گرفتگی به این لینکمراجعه کنید.

ابرماه گرفتگی امشب از اروپا، آفریقا، قاره‌ی آمریکا و بخش‌هایی از غرب آسیا قابل مشاهده خواهد بود و تا سال ۲۰۳۳ میلادی بار دیگر به وقوع نخواهد پیوست پس اگر علاقه به دیدن این پدیده‌ی نادر دارید امشب را فراموش نکنید.

در ایران نیز اندکی قبل از طلوع خورشید ماه‌گرفتگی آغاز شده و ماه به صورت افروخته غروب خواهد کرد. گفتنی است این پدیده در مناطق غربی ایران به طور کامل و بدون نیاز به هیچ وسیله‌ی اضافی قابل دیدن خواهد بود.

زمان دقیق این پدیده در حدود ساعت ۵:۴۰ سحرگاه روز دوشنبه خواهد بود. بار دیگر توجه به این نکته ضروری است که ساکنین مناطق غربی کشور خسوف کامل را شاهد خواهند بود و قبل از کامل شدن این اتفاق در مناطق مرکزی و شرقی ایران ماه غروب خواهد کرد.

موزیک‌پلیر نوستالژیک Winamp در سال ۲۰۱۹ احیا می‌شود
بررسی
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

افزایش بازدید ، بهبود رتبه سایت و ...

دیدگاهتان را بنویسید