فریبرز عسکری: کسب مدال طلا در مسابقات فینال گرندپری دور از دسترس نیست/ بعد از مسابقات امارات تمام فکر و ذکر ما مسابقات جهانی خواهد بود

فریبرز عسکری در خصوص شرایط تیم ملی تکواندو اظهار داشت: در حال حاضر روزهای آخر اردوی خود را برای حضور در مسابقات فینال گرندپری در امارات سپری می‌کنیم. اردوی ما برای این مرحله از مسابقات با شرایط خاصی شروع شد. بعد از بازگشت تیم ملی از مسابقات گرندپری منچستر 7، 8 روز آرمین هادی‌پور را به خاطر حضور در مسابقات کسب سهمیه گرنداسلم نداشتیم و سجاد مردانی نیز یک هفته به دلیل آسیب دیدگی در اختیار ما نبود اما سایر بازیکنان در اردو حضور داشتند.

وی تصریح کرد: این چند روز پایانی برای ما خیلی مهم است تا بتوانیم اشکال و ایرادات را برطرف کنیم و بر همین اساس در هفته گذشته اصرار کردم بازیکنان ملی‌پوش در مسابقات لیگ برتر حضور داشته باشند. مسابقات فینال گرندپری شرایط خاص خود را دارد و به جای 32 بازیکن برتر رنکینگ، 16 نفر بازیکن برتر شرکت خواهد داشت و در 2 روز نیز برگزار خواهد شد. روز نخست مسابقات تا مرحله نیمه‌نهایی ادامه خواهد داشت و در روز دوم نیز دیدارهای فینال برگزار می‌شود.

سرمربی تیم ملی تکواندو خاطر نشان کرد: برای کسب مدال برنز نیز مسابقه برگزار خواهد شد و یک مدال توزیع خواهد شد که قطعا این موضوع کار را سخت‌تر و حساس‌تر خواهد کرد. امتیازات این مسابقات نیز دو برابر خواهد بود و به جای 40 امتیاز به بازیکن برتر 80 امتیاز تعلق خواهد گرفت که باعث می‌شود شرایط خاصی برای این مسابقات رقم بخورد. در کل با تمام توان تمرین کردیم تا این مرحله پایانی را نیز پشت سر بگذاریم تا بعد از این مسابقات تمام فکر و ذکر خود را برای مسابقات جهانی سال آینده بگذاریم.

عزت‌اللهی: امیدوارم شرایط مثل قبل از جام جهانی نباشد/ رقبا با صددرصد آمادگی می‌‌آیند
بررسی کنید

عسکری در خصوص شانس کسب مدال طلا در فینال مسابقات گرندپری گفت: بچه‌ها به خودباوری خوبی رسیدند. واقعیت این است در مراحلی که مدال طلا هم کسب نمی‌کردیم احساس من این بود که کسب مدال طلا دور از دسترس نیست و تنها یکسری اشتباهات مانع این مهم بود. مسابقات فینال گرندپری مسابقات سختی است اما کسب مدال طلا در این مسابقات هم دور از دسترس نیست.

وی در خصوص دلایلی برتری نزدیک و میلیمتری ملی‌پوشان در مسابقات لیگ برتر مقابل بازیکنان جوانتر گفت: هدفگذاری ما مسابقات دیگری است و حضور ملی‌پوشان در مسابقات لیگ در طول این مسیر است و ما تغییری در برنامه‌های خود ایجاد نکردیم. بازیکنان ما تا روز قبل از حضور در لیگ برتر در تمرینات تیم ملی حضور داشتند و مسابقات لیگ برتر نیز جز تمرینات آنها محسوب شد. مسئله دیگر این است که بازیکنان جوانی که مقابل ملی‌پوشان در لیگ برتر قرار می‌گیرند چیزی برای از دست رفتن ندارند و در صورت باخت نیز به بازیکن ملی‌پوش باختند اما روی بازیکنان تیم ملی فشار زیادی است.

سرمربی تیم ملی تکواندو با ابراز رضایت از فشار وارد شده به بازیکنان در لیگ برتر عنوان کرد: تمام هدف ما قرار گرفتن بازیکنان در این فشار است. درست است که بازیکنان ملی‌پوش با اختلاف نزدیک حریفان خود را شکست دادند اما برد تحت هر شرایط برد است و تفاوتی بین یک امتیاز اختلاف با 20 امتیاز در برد وجود ندارد. نکته مهم این است که بازیکنان ملی‌پوش در شرایط حساس توانستند بازی خود را مدیریت و به اعصاب خود مسلط باشند و نتیجه دیدار را به نفع خود رقم بزنند.

شفر: بازی با پدیده بسیار سخت خواهد بود
بررسی کنید

عسکری در خصوص افزایش وزن سعید رجبی گفت: به سعید اعلام کردم که او در وزن‌های ششم و هفتم مبارز بهتری نسبت به وزن هشتم است و اگر به وزن پایین‌تر بیاید سرعت او فوق‌العاده است. سعید تمام بازیکنان روی سکوی وزن ششم المپیک ریو را شکست داده است و می تواند یک بازیکن وزن هفت ایده‌آل باشد. قطعا با ریختن چربی‌های اضافه، سرعت او فوق‌العاده خواهد شد اما نباید فراموش کرد رجبی در وزن هشتم نیز حرف برای گفتن دارد. سعید بعد از مسابقات کشوری سرماخوردگی شدیدی داشته است و حتی دو روز بیمارستان خوابیده است اما من نیز اعتقاد دارم که او در لیگ شرایط خوبی نداشت.

وی در خصوص اینکه با این وضعیت قرار است رجبی در کدام وضعیت المپیکی برای کسب سهمیه تلاش کند، عنوان کرد: اینکه سعید بتواند در وزن سوم المپیک فعالیت کند یک حالت فوق‌العاده ایده آل خواهد بود اما با توجه به کیلوهایی که او اضافه کرده است بعید می‌دانم بتواند به وزن سوم برسد. همانطور که گفتم سعید در سنگین وزن نیز حرف برای گفتن دارد و با وجودی که اعتقاد دارم در وزن هفتم موفق‌تر خواهد بود ولی باید به وزن چهارم المپیک فکر کند.

سرمربی تیم ملی تکواندو در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه زمان ایده‌آلی تا المپیک داریم اگر او بتواند وزن خود را مدیریت کند حضور در وزن سوم برای او ایده‌آل است اما با توجه به اینکه وزن فعلی او بالای 110 کیلوگرم است این موضوع را بعید می‌دانم.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

  • خانه
  • اخبار
  • ورزشی
  • فریبرز عسکری: کسب مدال طلا در مسابقات فینال گرندپری دور از دسترس نیست/ بعد از مسابقات امارات تمام فکر و ذکر ما مسابقات جهانی خواهد بود