حذف دلار از قرارداد فروش سیستم موشکی S۴۰۰ روسیه به هند

روسیه مبلغ قرارداد فروش سیستم دفاع موشکی S_۴۰۰ را به هند با ارز روبل دریافت می کند.

به نقل از رسانه های هندی، قرارداد فروش سیستم های موشکی S_400 روسیه به هند بر اساس روبل امضا شد. یوری بوریسف، معاون نخست وزیر روسیه گفت:« این قرارداد بر اساس ارز روبل امضا شده است».
گزارش‌های اولیه نشان می‌دهد روسیه از این پس معاملات مالی خود را با شرکایش در همکاری های نظامی و فنی، به جای دلار به روبل انجام میدهد.
قرارداد تحویل سیستم ضد هوایی S_400 طی سفر ولادیمیر پوتین به هند در اوایل ماه جاری میلادی امضا شد. یوری یوشاکف، مشاور امور خارجه رئیس جمهور روسیه قبلا گفته بود که طبق این قرارداد هند یک سیستم دفاع موشکی پیشرفته دارای ویژگی هایی بالاتر از سیستم های مشابه در سایر کشورها به دست آورده است.
طبق این قرارداد دهلی‌نو 5 مجموعه نظامی از S_400 را به مبلغ 5 میلیارد دلار دریافت می کند. اولین محموله ها طی دو سال آینده ارسال خواهند شد.
سیستمS_400 روسیه جدیدترین سیستم موشکی ضد هوایی دوربرد است که در 2007 به کار گرفته شد. این سیستم برای نابودی هواپیما و موشک های کروز و بالستیک طراحی شده و می‌تواند برای اهداف زمینی هم مورد استفاده قرار گیرد. S_400 می‌تواند هر چیزی را تا فاصله 600 کیلومتر و ارتفاع 30 کیلومتری هدف قرار دهد.

فوتبال جهان| گل ایوان راکیتیچ، بهترین گل هفته دوم لیگ قهرمانان اروپا شد
بررسی
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

افزایش بازدید ، بهبود رتبه سایت و ...

دیدگاهتان را بنویسید