شیخ سلمان: به کسی اجازه دخالت در انتخابات ریاست AFC را نمی‌دهیم/ ۴۰ حامی دارم و می‌خواهم دوباره کاندیدا شوم

شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا خواهان «بازی جوانمردانه» برای انتخابات سال آینده ریاست AFC و فیفا بدون دخالت طرف سوم تأکید کرد.

سیخ سلمان در سخنرانی‌اش در اختتامیه بیست‌و‌هشتمین کنگره AFC به نمایندگان AFC اعلام کرد نوبت بعدی که اعضای این کنگره با یکدیگر تجدید دیدار خواهند داشت برای انتخابات ریاست این سازمان خواهد بود، انتخاباتی که قرار است در روز ششم آوریل سال 2019 در مقر AFC‌ در شهر مالزی کوالالامپور برگزار شود.

رئیس AFC گفت: همانطور که خودتان می‌دانید، انتخابات ما همیشه بر پایه بازی جوانمردانه استوار بوده است. مانند بازی فوتبال، در انتخابات هم باید قوانین و مقررات رعایت شوند. در آسیا و به خصوص اینجا در AFC در 5 سال اخیر، ما آوازه و وجهه مثبتی از خود بر جا گذاشته‌ایم. ما نه نیاز داریم و نه می‌خواهیم که هیچ طرف ثالثی در انتخابات ما مداخله کرده و آن را تحت تأثیر قرار دهد. در این زمینه باید قدرتمند باشیم.

شیخ سلمان ادامه داد: تمام فدراسیون‌های فوتبال آسیا باید آزادانه بتوانند از حقوق خود به نفع فوتبال استفاده کنند و باید این را به یاد داشت که ما اینجا برای خانواده فوتبال آسیا کار می‌کنیم. اعضای خانواده ما باید در کنار هم بمانند.

شیخ سلمان درباره سیر پیشرفت AFC‌ از سال 2013 تاکنون عنوان کرد: AFC در فوتبال و در اتحادیه‌ها و فدراسیون‌های عضو این سازمان سرمایه‌گذاری کرده و این باعث ایجاد اتحادی فوق‌العاده شده است. باید در کنار یکدیگر بمانیم تا از اصول‌مان دفاع کنیم و این کلید موفقیت ما در چند سال اخیر بوده است. AFC‌ به هیچ کس اجازه نمی‌دهد چیزهایی که ما در کنار هم ساخته‌ایم را نابود کند.

سامان قدوس مقهور مدافع تیم قهرمان جهان
بررسی

رئیس بحرینی کنفدراسیون فوتبال آسیا با اشاره به دور بعدی انتخابات نهاد حاکم بر فوتبال قاره کهن، تأکید کرد: به اعضای کمیته اجرایی AFC در اجلاس اخیرشان در تاشکند ازبکستان اطلاع داده‌ام که به حمایت آنها برای انتخاب مجددم نیاز دارم. من این افتخار را داشته‌ام که رئیس شما باشم و حالا به دنبال آن هستم که به همکاری‌مان در کنار هم ادامه دهیم. همچنین من بابت نامه‌های حمایت‌آمیز و دلگرم کننده‌ای که از سوی 40 اتحادیه و فدراسیون عضو AFC دریافت کرده‌ام، بسیار قدردان هستم.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

  • خانه
  • اخبار
  • ورزشی
  • شیخ سلمان: به کسی اجازه دخالت در انتخابات ریاست AFC را نمی‌دهیم/ ۴۰ حامی دارم و می‌خواهم دوباره کاندیدا شوم