چرایی به بن‌بست خوردن انتقال پورعلی‌گنجی به ترابزون‌اسپور از زبان هاشمی‌مقدم

امیر هاشمی‌مقدم، مدیر برنامه‌های مرتضی پورعلی‌گنجی در گفت‌وگو با سایت روزنامه «دامگا» ترکیه در خصوص مذاکرات با مدیران باشگاه ترابزون‌اسپور بر سر مدافع تیم ملی فوتبال ایران در تابستان اخیر گفت: ابتدا یکی از مدیران باشگاه ترابزون‌اسپور می‌خواست با ما در مورد پورعلی‌گنجی تماس بگیرد. سپس تماسی بین ما و ترابزون‌اسپور برقرار شد، اما بعضی چیزها به خوبی پیش نرفت چون انسان‌هایی با عقاید متفاوت در اطرافم دیدم. به نوعی هرج و مرج بود و رفتار حرفه‌ای نبود. همچنین افراد زیادی در باشگاه درگیر این کار شدند که این باورنکردنی بود. سپس من با احمد آقااوغلو، رئیس باشگاه ترابزون‌اسپور ملاقات کردم و به او گفتم که این راه مذاکره نیست. آقااوغلو حرف من را تأیید کرد و ما یک فرصت 10 روزه برای بررسی این پیشنهاد تا سفر بعدی‌مان به استانبول خواستیم. به هر حال ترابزون‌اسپور یکی از بزرگترین و باسابقه‌ترین باشگاه‌های ترکیه است و مرتضی از حضور در این باشگاه حس خیلی خوبی داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که «شما به استانبول بازگشتید، اما قراردادی با ترابزون‌اسپور امضا نکردید. چه اتفاقی افتاد؟»، اظهار داشت: ما از جانب شرکت خودمان در هلند به استانبول آمدیم و با رئیس باشگاه ترابزون‌اسپور و دیگر اعضای باشگاه در هتلی ملاقاتی داشتیم. همه چیز خوب بود، فقط مشکل این بود که ترابزون‌اسپور مدافعان زیادی داشت، مجید حسینی، زارگو، توره و مصطفی آکباش. مشکل ما احتمال بازی نکردن مرتضی در این شرایط بود. با توجه به توانایی‌هایی که مرتضی داشت، طرف مقابل به دنبال این بود که از پورعلی‌گنجی در پست دیگری بازی بگیرد، اما او بهترین بازی‌هایش را در پست دفاع به نمایش می‌گذارد. در جام جهانی هم خودش را در این پست نشان داد. وقتی از رئیس باشگاه پرسیدم که چرا می‌خواهید از مرتضی در پست دیگری استفاده کنید، در پاسخ شنیدم که این ترجیج اونال کارامان، سرمربی ترابزون‌اسپور است. دو روز بعد از این ملاقات برای تماشای بازی ترابزون‌اسپور به ورزشگاه رفتیم و همانجا هم با کادرفنی تیم صحبت کردیم و اونال کارامان هم تأکید کرد که برنامه‌اش استفاده از مرتضی در پستی متفاوت از دفاع است. در نهایت هم مذاکرات به خوبی پیش نرفت. پیشنهاد ترابزون‌اسپور خیلی خوب بود، اما مشکل، پستی بود که آنها برای پورعلی‌گنجی در نظر داشتند. این دلیل اصلی به بن‌بست خوردن مذاکرات بود. آنها به مرتضی علاقه‌مند شدند و تمایل به جذب او داشتند، اما از آنجایی که ترابزون‌اسپور در دفاع بازیکن زیاد داشت، این برای ما خوب نبود.

شاید براتون جذاب باشه بررسی کنید :
لیگ برتر فوتبال| پرسپولیس با ماشین از روی تراکتورسازی رد شد/ اصرار شجاعانه برانکو برای گل ۳ امتیازی

«برخی منابع گفته بودند که باشگاه ترابزون‌اسپور از حیث مالی به شما تضمینی نداده بودند و این دلیل به بن‌بست خوردن مذاکرات بوده است. آیا مشکلات مالی وجود داشت؟»، هاشمی‌مقدم در واکنش به این پرسش گفت: مشکل مالی نبود و همه چیز کامل بود. در واقع در زمینه مالی به توافق رسیده بودیم و همانطور که گفتم به خاطر مشکل پست بازی مرتضی بود که این انتقال در نهایت عملی نشد.

امیر هاشمی‌مقدم در مواجه با این پرسش که «تیم ملی ایران نسل خوبی از فوتبالیست‌ها را دارد. شانس این تیم در جام ملت‌های آسیا برای رسیدن به موفقیت چقدر می‌بینید؟»، یادآور شد: به اعتقاد من ایران شانس خیلی زیادی برای موفقیت در جام ملت‌های آسیا دارد چون بازیکنان خیلی خوبی دارد. با این وجود کار آسانی در پیش ندارند چون تیم‌های قدرتمندی همچون کره و ژاپن هم در این تورنمنت حضور خواهند داشت. تیم ملی بازی‌های سختی در پیش دارد. ایران هم تیم باکیفیتی دارد که می‌تواند تفاوت را رقم بزند و تجربه کارلوس کی‌روش را هم باید به آن اضافه کرد.

مدیر برنامه‌های علیرضا جهانبخش همچنین در خصوص اولین حضور این بازیکن در ترکیب اصلی برایتون در بازی جمعه شب مقابل وستهام در هفته هشتم لیگ برتر انگلیس گفت: ایرانیان به جهانبخش خیلی اطمینان و امید دارند. او بازی خوبی را مقابل وستهام به نمایش گذاشت و در نهایت هم بازی را بردند. این بازی مهم بود و هم من و هم خود علیرضا از این بابت خوشحال هستیم. به جهانبخش افتخار می‌کنم. به اعتقاد من علیرضا یکی از بهترین بازیکنان برایتون و لیگ برتر انگلیس خواهد شد. مرتضی هم عملکرد خوبی از خود در تیم یوپن ارائه کرده است. او تا کنون یک گل به ثمر رسانده و روی فرم و شکل خیلی خوبی است. برای پورعلی‌گنجی هم خوشحال هستم.

شاید براتون جذاب باشه بررسی کنید :
نکوداشت مردمی نیما یوشیج در یوش مازندران برگزار می‌شود
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

  • خانه
  • اخبار
  • ورزشی
  • چرایی به بن‌بست خوردن انتقال پورعلی‌گنجی به ترابزون‌اسپور از زبان هاشمی‌مقدم